Jmenuji se Lenka Schovancová a pocházím z Lounska, kde jsem navštěvovala základní školu. Poté jsem studovala v Praze střední zdravotnickou školu, obor farmaceutický asistent. A následovně jsem absolvovala bakalářský obor ergoterapie na 1.lékařské fakultě Univerzity Karlovy, a poté Pražskou vysokou školu psychosociálních studií, jednooborovou psychologii, zakončenou magisterskými zkouškami.
Při studiu ergoterapie jsem na praxi pracovala s vozíčkáři v Parapleti, s pacienty na rehabilitačním a spinálním oddělení v Motole, v Psychiatrické léčebně na Karlově náměstí, v Asistenci při Jedličkové ústavu a další. Při studiu psychologie jsem na praxi docházela například do Dětské psychiatrické nemocnice v Lounech, Pedagogicko-psychologické poradny v Lounech nebo do Diakonie v Praze. Mezi kurzy, které jsem při studiu navštívila patří kurz arteterapie, asertivity, forenzní psychologie, relaxační techniky, tréninkový program koučování, vybrané kapitoly z vývojové psychologie: závěr života a řešení konfliktů.
Nejdůležitější pro každého psychologa je absolvování psychoterapeutického výcviku. Já ho absolvovala pod vedením profesora Petera Tavela a magistry Carmen Švýcarské v daseinanalytickém směru. Absolvovala jsem kolem pět seti hodin výcvikových skupin a komunit. Výcvik byl zaměřen na rozvíjení možnosti být sám sebou a neztratit druhé, být autentický.
Svůj volný čas trávím s rodinou či přáteli, ráda chodím na procházky po městě nebo v přírodě. Ráda čtu, sportuji a chodím za kulturou. Při vysoké škole jsem pět let pracovala v lékárně jako farmaceutický asistent.